مقالات

نحوه پاک کردن لکه از پارچه های گردباف

پاک کردن لکه از پارچه گردبافت

نحوه پاک کردن لکه از پارچه های گردباف ، پارچه‌ها انواع مختلفی دارند و با دستگاه‌های متفاوتی تولید می‌شوند. همین موضوع سبب می‌شود که بافت پارچه‌ها با یکدیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال لکه‌ای که از روی پارچه پنبه‌ای پاک می‌شود، به همان راحتی از روی پارچه جین پاک نخواهد شد. به همین دلیل قبل از اینکه شما لکه را از روی پارچه‌ها پاک کنید، باید راجع به جنس آنها آگاهی داشته باشید. در این مطلب از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس قصد داریم دربارۀ نحوه پاک کردن لکه از روی پارچه‌ های گردباف نکاتی را بیان کنیم. پارچه‌های گردبافی که به کمک دستگاه‌های گردباف تولید می‌شوند، بافت شبکه‌ای دارند. همین موضوع سبب می‌شود نحوۀ پاک کردن لکه از روی این نوع پارچه‌ها متفاوت باشد.

راه‌ های پارک کردن لکه از روی پارچه‌های گردباف

مجموعه پارچه ریحان تکس اطلاعات وسیعی در زمینۀ انواع پارچه و جنس و ویژگی‌های پارچه‌های مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر این، مجموعه پارچه ریحان تکس دامنۀ فروش وسیعی در سراسر کشور به صورت عمده دارد که تمامی کاربران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت ریحان تکس خیلی راحت محصولات دلخواه خود را خریداری کنند.

پاک کردن انواع لکه ها از پارچه گردبافت

1.ایجاد یک لکه بر روی لباس می‌تواند آزار دهنده باشد، فرقی نمی‌کند که لکۀ چه چیزی باشد. در صورتی که محل لکه بزرگ باشد، ممکن است بافت پارچه آسیب ببیند. بنابراین سعی کنید همان زمان که لکه بر روی پارچه ایجاد شد، به سرعت آن را پاک کنید. در مرحلۀ اول هنگامی که بر روی پارچه گردباف لکه ایجاد شد، سعی کنید محل لکه را با کمک یک پارچه، نمدار کنید.

2.دومین کاری که می‌توانید برای پاک کردن لکه از روی پارچه گردباف انجام دهید، استفاده از پاک کننده‌های حاوی آنزیم یا همان مواد شوینده قوی است. این آنزیم‌ها می‌توانند به درون بافت پارچه نفوذ کنند. به دلیل اینکه پارچه گردباف بافت شبکه‌ای دارد و بین منافذ آن‌ها فاصلۀ قابل توجهی وجود دارد، آنزیم راحت‌تر می‌تواند وارد این منافع شود. در اکثر مواقع پاک کننده‌های آنزیمی می‌توانند تأثیر بالایی برای رفع لکه داشته باشند.
3.در آخرین مرحله باید لکۀ ایجاد شده بر روی پارچه گردباف را دسته بندی کنید. نمی‌توان یک راه حل را برای همۀ لکه‌ها در نظر گرفت. زیرا هر لکه ممکن است از مترایل خاصی تشکیل شده باشد و با استفاده از ترکیبات پاک کننده، شدیدتر شود. به همین دلیل ابتدا نوع لکه را مشخص کنید.

دیگر راه های پاک کردن انواع لکه از پارچه های گردباف

سعی کنید از آب خیلی داغ برای پاک کردن لکه‌ها استفاده نکنید، فرقی نمی‌کند لکه‌ای که بر روی پارچه گردباف ایجاد شده است از چه نوعی است، آب داغ می‌تواند بافت پارچه را از بین ببرد و شکل پارچه گردباف را دفرمه کند. از آب ولرم و صابون استفاده کنید. سعی کنید هنگام شستشو ، دو طرف پارچه گردباف را به یکدیگر نمالید. سایش بین الیاف پارچه در صورتی که از حد معینی فراتر رود، می‌تواند به بافت پارچه آسیب بزند. در ادامه شما می‌توانید از روش‌های گوناگونی که برای پاک کردن انواع لکه‌ها وجود دارند و طی سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌اند، استفاده کنید.

نحوه پاک کردن انواع لکه از پارچه گردبافت

به عنوان مثال اگر لکه‌ای که بر روی پارچه گردباف ایجاد شده است، لوازم آرایشی باشد. شما می‌توانید از لیف و کرم شستشوی صورت استفاده کنید و لکۀ لوازم آرایشی را به کمک آن از بین ببرید. همینطور می‌توان لکۀ روغن را به کمک پودر بچه، از بین برد. راه‌های مختلفی برای پاک کردن انواع لکه از روی لباس وجود دارد. اما پارچه‌های گردباف بافت حساسی دارند. برای اینکه لکه از روی پارچۀ شما راحت‌تر از بین برود، می‌توانید برای مدتی پارچه را درون آب ولرم خیس کنید. سعی کنید تا ۱۰ دقیقه به طور کامل پارچه را خیس کرده سپس به شست و شو و رفع لکه از روی آن بپردازید.

سخن پایانی

طی این مطلب از وبلاگ شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس دربارۀ نحوه پاک کردن لکه از پارچه های گردباف صحبت کردیم. انواع لکه‌هایی که بر روی پارچه‌های گردباف قرار می‌گیرند، می‌توانند با توجه به نوع خود به کمک مواد پاک کنندۀ دیگر، آب سرد یا آب ولرم پاک شوند. اما موضوعی که اهمیت دارد، بافت پارچه است. زیرا بافت هر پارچه با پارچۀ دیگر متفاوت است و برخی از پارچه‌ها مثل پارچه گردباف به سرعت آسیب می‌بینند. مجموعه پارچه رحان تکس می‌تواند انواع پارچه‌های گردباف با کیفیت بالا را تولید کرده و به شما ارائه دهد که علاوه بر قیمت مناسب، مرغوبترین جنس را نیز داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *