مقالات

معرفی پارچه های مناسب لباس کار

پارچه های مناسب لباس کار

معرفی پارچه های مناسب لباس کار ؛ لباس کار می‌تواند چند نوع باشد. اولین مورد مربوط به لباس‌هایی است که یک اداره، شرکت یا هر شخص دیگری می‌تواند به عنوان یونیفرم برای اعضاء و پرسنل خود در نظر بگیرد. دومین مورد لباس کار برای حرفه‌های خاص مثل جوشکاری، برق کاری و مواردی از این قبیل است. در هر دو مورد لباس کار اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا لباس کار باید به نحوی باشد که از آسیب‌ها و خطراتی که ممکن است هنگام انجام کار به وقوع بپیوندد جلوگیری کند.

با توجه به اینکه شما چه کاری را انجام می‌دهید، جنس و نوع لباس کار شما نیز متفاوت خواهد بود. به همین دلیل می‌توان گفت که نوع پارچه در اینگونه موارد اهمیت بسیار زیادی دارد. پارچه‌های مربوط به لباس کار باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند که در ادامه پارچه های مناسب لباس کار را بیان خواهیم کرد. در این مطلب از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس قصد داریم انواع پارچه‌های مناسب لباس کار را برای شما بیان کنیم.

انواع پارچه‌های لباس کار

مجموعه پارچه ریحان تکس می‌‌تواند برای دوخت یونیفرم یا لباس کار شما انواع مختلفی از پارچه‌ها را با قیمت‌های مناسب و با کیفیت بالا تولید کرده و ه صورت عمده عرضه کند.

پارچه مناسب لباس کار

1. فلامنت

ارچه فلامنت یکی از پارچه‌های صنعتی تولید شده از الیاف مصنوعی است که با قیمت تقریباً بالایی در بازار به فروش می‌رسد. این پارچه طی چند سال اخیر با نسبت بالایی برای دوخت لباس کار و یونیفرم‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از علت‌های استفاده از پارچه فلامنت برای دوخت لباس کار این است که این پارچه در عین داشتن جنس لطیف، مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد.

علاوه بر این، پارچه فلامنت می‌تواند ضخامت‌های متفاوتی داشته باشد. همین ضخامت و بافت محکم پارچه فلامنت سبب شده است از این پارچه برای دوخت لباس‌های نگهبانی نیز استفاده شود. اگر پارچه فلامنت به صورت عمده خریداری شود، خرید آن کاملاً به صرفه خواهد بود. یکی از مراکزی که می‌تواند پارچه فلامنت را با قیمت کاملاً مناسبی به شما عرضه کند، مجموعه پارچه ریحان تکس است. کیفیت و نوع بافت پارچه فلامنت اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل شما باید برای دوخت لباس کار این پارچه را با بهترین جنس خریداری کنید.

بهترین پارچه برای دوخت لباس کار

۲.پارچه کرپ تریکو

بدون شک پارچه‌های کرپ به دلیل داشتن ضخامت و انواع گوناگونی کهدارند، می‌توانند یکی از انواع پارچه‌های مناسب برای دوخت لباس کار باشند. توجه کنید پارچه کرپی که برای دوخت لباس کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتماً باید ضخیم باشد تا از ورود آسیب‌های فیزیکی احتمالی به بدن جلوگیری کند. علاوه بر این، در صورتی که پارچه به وسیلۀ دستگاه‌های تریکو بافته شود، کیفیت آن افزایش پیدا خواهد کرد. پارچه‌های کرپ در انواع نازک نیز در بازار موجود هستند، اما  برای دوخت لباس‌های کار و یونیفرم‌ها مناسب نیستند.

مجموعه پارچه ریحان تکس، پارچه کرپ مناسب دوخت لباس کار را با قیمت عالی و استثنایی را تولید کرده و به شکل عمده به سراسر نقاط کشور ارسال می‌کند. علاوه بر این، پارچه‌های مختلفی دیگری مثل تترون و ترگال نیز برای دوخت لباس کار مناسب هستند. اگر قصد دارید برای خرید پارچه مناسب لباس کار اقدام کنید، حتماً توجه کنید که پارچۀ مورد نظر از استحکام و ضخامت لازم برخوردار باشد و در عین حال از پلیمرها و مواد اولیۀ با کیفیتی تولید شده باشد. پلی استر در اینگونه مواقع می‌تواند به عنوان یک مادۀ اولیه کاربردی برای تولید پارچه‌های مناسب لباس کار عمل کند.

پارچه لباس کار

ویژگی های پارچه لباس کار

همانطور که گفته شد، لباس‌های کار می‌توانند به شکل یونیفرم نیز باشند. اگر لباس کار در قالب یونیفرم دوخته شود، ممکن است فقط مناسب بالاتنه باشد و به شکل مانتو یا بلوز دوخته شوند. اما اکثر لباس کارهایی که در کشور ایران تولید می‌شوند، یکسره هستند. یعنی علاوه بر بالا تنه، پایین تنه را نیز می‌پوشانند. دلیل این نحوۀ دوخت لباس کار، این است که این نوع پارچه‌ها باید از هرگونه آسیب به بدن محافظت کنند. از ویژگی‌های دیگر لباس کار می‌توان ضد حرارت بودن، ضد آتش و استفاده از مواد پلیمری با کیفیت را نام برد. پارچه‌های لباس کار باید تا حد امکان از ضخامت مناسبی برخوردار باشند.

سخن‌ پایانی

در این مطلب از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس دربارۀ پارچه‌های مناسب دوخت لباس کار صحبت کردیم و انواع و ویژگی‌های آن‌ها را بیان کردیم. مجموعه پارچه ریحان تکس نه تنها پارچه‌های با کیفیت و با قیمت مناسب برای دوخت لباس کار را به شما عرضه می‌کند، بلکه هر نوع پارچه گردباف باکیفیت که قصد خرید آن را داشته باشید، در وبسایت مجموعه ریحان تکس موجود است. نوع و رنگ بندی محصولات این مجموعه نیز بسیار زیاد است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *