مقالات

انواع پارچه های گردباف

انواع پارچه گردبافت

انواع پارچه های گردباف یا تریکو یکی از انواع پارچه‌های صنعتی هستند. این پارچه‌ها گردباف نام دارند. این پارچه‌ها کاربرد و ویژگی‌های بسیار زیادی دارند. پارچه‌های گردباف به دلیل نرمی و لطافتی که دارند برای دوخت لباس‌ها و محصولاتی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مصرف کننده هنگام استفاده از آن‌ها راحت باشد. مجموعه پارچه ریحان تکس می‌تواند پارچه‌هایی با جنس نرم و لطیف و با قیمت مناسب را در اختیار کاربران و مصرف کنندگان قرار دهد. بنابراین برای آشنایی با انواع پارچه‌های گردباف و خرید پارچه عمده گردباف از وب‌سایت ریحان تکس دیدن نمایید و تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

انواع کاربرد پارچه گردباف

نحوۀ قرار گرفتن تارها در پارچه گردباف به گونه‌ای است که این پارچه‌ها از هر جنسی که ساخته شده باشند، جنس نرم و لطیف خود را حفظ می‌کنند. الیاف این پارچه‌ها متفاوت هستند. هر شرکتی برای تولید پارچه گردباف از یکی از انواع نخ و الیاف استفاده می‌کند. همین تفاوت در نخ و الیاف سبب شده است که پارچه‌های گردباف جنس‌های مختلفی داشته باشد و قیمت آنها نیز در بازار کاملاً متفاوت باشد.

 

انواع پارچه گردبافت

۱.پارچه گردباف ملانژ

همانطور که می‌دانید، معمولاً لباس‌های مجلسی باید استحکام و در عین حال زیبایی و جذابیت بسیار زیادی داشته باشند و این حالت تنها در پارچه‌هایی یافت می‌شود که به صورت گرد‌باف تولید شده باشند و جنس نخ و الیاف آنها از نوع ملانژ باشد. در واقع نوع نخ و الیافی که برای تولید این نوع پارچه گردباف مورد استفاده قرار می‌گیرد، نوعی پنبه و پلی استر است.این نوع الیاف موجب شده است پارچه شکل و خاصیتی مناسب برای دوخت لباس‌های مجلسی زنانه مثل دامن و پیراهن‌های بلند داشته و ظرافت و زیبایی خاصی داشته باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت خرید پارچه ملانژ به وب‌سایت ریحان تکس مراجعه نمایید.

 

انواع پارچه گردبافت

2.پارچه گردباف پلی استر و پنبه‌ ای

پارچه گردباف پلی استر و پنبه‌ ای یکی دیگر از موارد پرکاربرد پارچه گردباف در دوخت کاپشن‌ها و لباس‌های ورزشی هستند. تمامی لباس‌هایی که در این حوزه قرار می‌گیرند می‌توانند با استفاده از پارچه گردباف تولید شوند. با توجه به اینکه تولید لباس‌های ورزشی و لباس‌های زمستانی مانند کاپشن بسیار زیاد هستند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کاربرد و خرید و فروش پارچه پنبه نیز در بازار بسیار بالا است. برای اینکه این لباس‌ها استحکام و کیفیت مناسب داشته باشند، از پلی استر‌های بسیار قوی برای تولید کاپشن و لباس‌های ورزشی استفاده می‌شود که این نخ‌های پلی استری به راحتی پاره نمی‌شوند و استحکام بسیار بالایی دارند. این لباس‌ها و کاپشن‌های ورزشی معمولاً در رنگ‌های متنوع نیز تولید می‌شوند.

 

انواع پارچه گردبافت

۳.پارچه گردباف لاکرا

با توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کنیم، یونیفرم‌ها به خصوص برای مدارس و مشاغل اداری بسیار اهمیت دارند و به دلیل استفاده بسیار زیاد از آنها باید از نوعی پارچه تولید شوند که کیفیت و زیبایی خاصی داشته باشند. در تولید این یونیفرم‌ها نیز از نوعی پارچه گردباف استفاده می‌شود که به پارچه گردباف لاکرا معروف است. الیاف به کار رفته برای تولید پارچه گردباف لاکرا الیاف مصنوعی هستند و خاصیت انعطاف پذیری بسیار زیادی به این پارچه می‌دهند. به گونه‌ای که این پارچه‌ها می‌توانند بسیار کشسان باشند. برای دوخت لباس‌های دیگر مثل لباس‌های ورزشی نیز از این نوع پارچه‌های گردباف استفاده می‌شود.

انواع دیگر از پارچه‌های گردباف شامل جودون، ویسکوز، اسپان و  غیره است.

سخن پایانی

در این مطلب از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس به طور کامل دربارۀ انواع پارچه های گردباف و کاربرد آنها صحبت کردیم. پارچه گردباف با عنوان تریکو می‌تواند برای دوخت لحاف و پتو و همچنین بسیاری از لباس‌های زنانه دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. اما به طور کلی این پارچه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند و قیمت آنها نیز در بازار کاملاًمناسب است. بسیاری از شرکت‌ها و صنایع داخلی از این پارچه‌ها برای تولید لباس‌های زنانه و مردانه استفاده می‌کنند. مجموعه پارچه گردباف می‌تواند این نوع پارچه‌های با ارزش و مناسب را با قیمت عمده در اختیار مشتریان قرار دهند و مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت را به مشتریان خود عرضه کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *