مقالات

برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟

پارچه مناسب برای افراد چاق

برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟ صنعت مد و فشن و همچنین صنایع تولید پارچه همواره طی این سال‌ها سعی کرده‌اند بهترین سبک پوشش را برای هر دسته از افراد جامعه طراحی و تولید کنند تا هیچ شخصی برای انتخاب پارچه و پوشش مناسب خود مشکلی نداشته باشد. همۀ افراد لاغر، چاق و با هر خصوصیات ظاهری دیگری امروزه به راحتی می‌توانند پارچه‌های مناسبی را انتخاب کرده و لباس‌های مناسب خود را تهیه کنند. اما به طور کل برای افرادی که چاق هستند ممکن است این سؤال مطرح شود که برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟ طی این مطلب از  شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم.

انواع پارچه‌ های مناسب برای افراد چاق

در ادامۀ این مطلب از مجموعه ریحان تکس انواع پارچه‌های مناسب برای افراد چاق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • پارچه‌های نازک کشی (کرپ ظریف)

اگر اضافه وزن دارید، هیچ‌گاه پارچه‌هایی انتخاب نکنید که ایستادگی و استحکام بافت آنها بسیار بالا باشد. به عنوان مثال، پارچه‌هایی که برای لباس‌های کتی یا یونیفرم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و بافتی ضخیم و ایستاده دارند، نمی‌توانند برای افراد چاق مناسب باشند. زیرا باعث می‌شوند که این افراد چاق‌تر نشان داده شوند. به عنوان مثال پارچه‌های کشی نازک یا پارچه‌های حریر می‌توانند سبب شوند افرادی که دارای اضافه وزن هستند، خوش اندام و شیک دیده شوند. به همین دلیل پوشیدن لباس‌هایی که با پارچه‌های نازک و ظریف دوخته شده‌اند، می‌توانند برای این دسته از افراد مناسب باشند.

 

برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟

  •  پارچه ساده بدون طرح

پارچه ساده بدون طرح مانند سایز پارچه‌ها در جنس‌های متفاوت وجود دارد. اما نکته‌ای که در سبک لباس پوشیدن افرادی که دارای اصافه وزن هستند بسیار تأثیر می‌گذارد. این است که اگر پارچه‌ای را انتخاب می‌کنند که دارای طرح و شکل خاصی است. بهتر است که این طرح‌ها به عنوان مثال گل‌های روی لباس یا طرح چهارخانه درشت نباشند. درشت بودن این طرح سبب می‌شود که فرد چاق‌تر دیده شود. در این حالت بهترین انتخاب پارچه ساده بدون طرح یا پارچه‌هایی با طرح‌های بسیار ریز است.

 

برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟

  •  پارچه ساتن و ابریشمی

 پارچه ساتن خاصیتی دارد که نور تابیده شده به پارچه ساتن منعکس شده و حالت براقی به پارچه می‌دهد. به همین دلیل این امکان که این نوع لباس باعث چاق‌تر دیده شدن شما شود وجود دارد. با این حال به دلیل اینکه پارچه ابریشمی ظاهری غیر براق دارد، معمولاً اندام را لاغر نشان می‌دهد و انتخاب مناسبی برای افراد چاق است. در عین حال پارچه‌های شفاف و بدن نما مثل حریر، ارگانزا و غیره برای افراد چاق مناسب نیستند. قابل ذکر است که افراد چاق نباید پارچه‌های ضخیم مثل پارچه‌های پشمی استفاده کنند.

چه لباس‌ هایی برای افراد چاق مناسب است؟

 چند پیشنهاد ویژه و کاربردی برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند وجود دارد که به آنها کمک می‌کند شکل پارچه و لباس را نیز متناسب با اندام و استایل خود انتخاب کنند. به عنوان مثال، به افرادی که دارای اضافه وزن هستند، پیشنهاد می‌شود شلوارهای جذب نپوشند. شلوارهای جذب می‌توانند افراد را چاق‌تر نشان دهند. استفاده از شلوارهای راسته برای افراد چاق، بسیار مناسب است. استفاده از پیراهن‌ها و ژاکت‌های بلند می‌تواند سبب  لاغرتر دیده شدن افراد چاق شود.

بنابراین این نوع لباس‌ها رامی‌توانید برای استایل و سبک لباس پوشیدن خود انتخاب کنید. همچنین می‌توان گفت  دامن‌هایی که بلند هستند، برای افراد دارای اضافه وزن مناسب‌تر هستند. لباس‌هایی با یقه هفت نیز می‌تواند سبب شود که افراد چاق، کمی لاغرتر دیده شوند. پارچه‌های آهار دار باعث پوشاندن اضافه وزن بدن می‌شود و برای افراد چاق مناسب است.

 

لباس و پارچه مناسب برای افراد چاق

سخن پایانی

در این مطلب از مجموعه ریحان تکس به طور کامل به این سوال که برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟، پاسخ داده شد. همچنین شکل و طرح پارچه‌های منابسب برای این افراد را بیان کردیم. به طور کلی این دسته از افراد باید از طرح‌های ساده یا پیراهن‌های بلند استفاده کنند. اما انتخاب رنگ بندی کامل بر عهدۀ خود افراد است و بسته به سلیقۀ آنها متفاوت است. مجموعۀ پارچه ریحان تکس می‌تواند اطلاعات مناسبی دربارۀ سبک لباس پوشیدن و انواع پارچه‌های مناسب برای سنین مختلف و روش‌های خریدن بهترین پارچه را در اختیار کاربران قرار دهد.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید عمده انواع پارچه گردباف، با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت بدون واسطه، از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس خریداری کنید. از این رو برای دریافت مشاوره خرید عمده انواع پارچه‌های گردباف از جمله ویسکوز، ویسکوز پلی استر، فلامنت، کرپ، کرپ اسکاچی، کرپ چاپی، لمه، لمه چاپی و غیره که  تولید مجموعه ریحان تکس است با کارشناسان ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

یک نظر در “برای پنهان کردن چاقی چه لباس هایی با چه نوع پارچه ای بپوشیم؟

  1. محبوبه گفت:

    سلام شمایک جامی فرمایید حریرباشه یه جامب فرمایید حریرنباشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *