مقالات

مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت چیست؟

مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت

مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت چیست؟ پارچه فلازیت که به پارپچه کرپ باربی نیز معروف است، مانند سایر پارچه‌هایی که در بازار وجود دارند، با قیمت بسیار خوبی به فروش می‌رسد. اما بیشترین خریداران پارچه فلازیت کارخانه‌ها و صنایع هستند که لباس‌های ورزشی و ست‌هایی از این قبیل تولید می‌کنند. پارچه کرپ باربی نیز از الیاف و نخ مصنوعی ساخته شده است. در این مطلب از شرکت تولیدی صنتی ریحان تکس قصد داریم مشخصات پارچه فلازیت را معرفی کرده و ویژگی‌ها و خصوصیات آن را بشناسیم. مجموعه پارچه ریحان تکس می‌تواند بهترین اطلاعات دربارۀ مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت چیست؟ به کاربران ارائه کند. بنابراین تا پایان این مطلب با ما همراه شوید و جهت خرید پارچه عمده فلازیت به وب‌سایت ریحان تکس مراجعه نمایید.

 

پارچه فلازیت

پارچه فلازیت چیست؟

همانطور که گفته شد، پارچه فلازیت یکی از انواع پارچه‌هایی است که در تولید آن از الیاف مصنوعی مثل پلی استر استفاده می‌شود. اینگونه نیست که تمامی الیاف به کار رفته در پارچه فلازیت، مصنوعی باشد. گاهی برخی از کارخانه‌ها و صنایع می‌توانند درصد کمی از الیاف طبیعی نیز در تولید پارچه فلازیت استفاده کنند. با این حال، درصد الیاف طبیعی به کار رفته در پارچه فلازیت برعهدۀ شرکت سازنده است. هر کدام از صنایع و کارخانه‌های سازندۀ پارچه فلازیت با توجه به موجودی الیاف طبیعی و مواد اولیه کارخانه خود، می‌تواند از این الیاف برای تولید پارچه فلازیت استفاده کند.

بدیهی است هرچه که شرکت سازنده به کیفیت پارچه فلازیت اهمیت بیشتری بدهد، از درصد بیشتری از الیاف طبیعی استفاده می‌کند. نحوۀ تولید پارچه فلازیت به گونه‌ای است که حتی استفادۀ کامل و ۱۰۰ درصد از الیاف مصنوعی نیز از ویژگی‌های خوب پارچه فلازیت کم نمی‌کند. زیرا این پارچه کشسانی و لطافت بسیار زیادی دارد و امروزه کاربرد آن به خصوص در ایران بسیار افزایش پیدا کرده است. اما باید گفت که پارچه‌های فلازیت حالت کشسان محکمی دارند. یعنی نمی‌توان طول آن‌ها را با کشیدن بیشتر کرد. این نوع پارچه ضخامت زیادی دارد و حتی نیاز به آستر ندارد.

 

پارپه فلازیت و کاربردهای آن

ویژگی های پارچه فلازیت

پارچه‌های فلازیت صرف نظر از اینکه چند درصد مواد اولیه مصنوعی یا طبیعی در آنها به کار رفته است باید طبق استانداردها تولید شده باشد. همچنین ویژگی‌های پارچه فلازیت را دارا باشد. به عنوان مثال، یکی از ویژگی‌هایی که سبب می‌شود مردم عادی، پارچۀ مورد نظر را به عنوان پارچه فلازیت بشناسند، حالت کشسان محکمی است که این پارچه دارد و همچنین استحکامی که سبب می‌شود این پارچه به راحتی آسیب نبیند. پارچه فلازیت جنس بسیار نرمی دارد. پارچه فلازیت با کیفیت، در صورتی که به وسیلۀ یک ماده شوینده شسته شود، به راحتی رنگ خود را از دست نمی‌دهد و کیفیت اولیۀ خود را تا مدت‌ها حفظ می‌کند.

پارچه‌های فلازیت به مرور زمان خاصیت خود را از دست نمی‌دهند و دچار پارگی یا پوسیدگی نمی‌شوند. به همین دلیل امکان آسیب دیدن این پارچه‌ها کمتر است. خاصیت‌های گفته شده برای پارچه فلازیت، تنها در صورتی درست است که متریال به کار برده شده در تولید پارچه فلازیت مورد نظر، از کیفیت خوبی برخوردار باشد. اما امروزه شاهد این موضوع هستیم که برخی از شرکت‌های سازنده برای تولید پارچه‌های فلازیت از متریال با کیفیتی استفاده نمی‌کنند و مصرف کنندگان به مرور زمان شاهد آب رفت یا پوسیدگی و تغییر رنگ پارچه فلازیت خواهند بود. یک پارچه فلازیت با کیفیت، مدت‌های طولانی قابل استفاده خواهد بود.

 

مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت

کاربردهای پارچه فلازیت

پارچه‌های فلازیت با توجه به شکل اولیه‌ای که دارند، به وفور برای تولید لباس‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارچه فلازیت به این دلیل برای لباس‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاوه بر جنس نرم و لطیف خود، کشسانی قابل قبولی دارد و می‌تواند مناسب لباس‌های ورزشی باشد. علاوه بر این، این نوع پارچه‌ها براقیت خاصی دارند و می‌توانند به خوبی در برابر ساییدگی و پاره شدن مقاوم باشند.

همانطور که می‌دانید، طی انجام فرآیندهای ورزشی ممکن است حوادث بسیار زیادی اتفاق بیافتد. اما پارچه فلازیت طی این حوادث به دلیل استحکام خود خیلی کم آسیب می‌بیند. پارچه فلازیت (کرپ باربی) ایستادگی بسیار خوبی دارد. همین موضوع سبب شده پارچه فلازیت برای تولید شلوارهای رسمی مورد استفاده قرار گیرد.

 

مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت

سخن پایانی

در این مطلب از مجموعه پارچه ریحان تکس به طور کامل دربارۀ خاصیت پارچه فلازیت و ویژگی‌ها و کاربرد آن صحبت کردیم. این نوع پارچه‌ها هم اکنون در کشور ما به وفور تولید می‌شوند و قیمت کاملاً مناسبی دارند. دامنۀ کاربرد پارچه فلازیت بسیار بالاست و خرید و فروش آن با قیمت‌های مختلف عمده و جزئی در دسترس است. مجموعه پارچه ریحان تکس می‌تواند پارچه فلازیت را با بهترین قیمت به فروش برساند و اطلاعات کامل و جامعی دربارۀ پارچه فلازیت در اختیار کاربران قرار دهد.

مجموعه پارچه ریحان تکس می‌تواند اطلاعات ویژه‌ای دربارۀ مشخصات و کاربرد پارچه فلازیت چیست؟ به تمامی علاقه‌مندان ارائه دهد. شما عزیزان می‌توانید برای خرید پارچه فلازیت و دیگر پارچه‌های گردباف، با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت بدون واسطه، از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس خریداری کنید. از این رو برای دریافت مشاوره خرید عمده انواع پارچه‌های گردباف از جمله ویسکوز، ویسکوز پلی استر، فلامنت، کرپ، کرپ اسکاچی، کرپ چاپی، لمه، لمه چاپی و غیره که  تولید مجموعه ریحان تکس است با کارشناسان ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *