مقالات

معرفی پارچه‌ های مناسب دوخت لباس خانگی

پارچه لباس خانگی

پارچه‌ های مناسب دوخت لباس خانگی ؛ همۀ ما تمایل داریم که در خانه از لباس‌هایی با الیاف نرم و سبک استفاده کنیم تا بتوانیم کارهای خود را به راحتی انجام دهیم. لباس‌های بیرونی اکثراً از الیاف ضخیم تشکیل شده‌اند. به همین دلیل ممکن است استفادۀ مداوم از آنها برای ما آزاردهنده باشد. بر عکس لباس‌های خانگی همگی از الیاف طبیعی نرم و سبک تولید شده‌اند که جنس سبکی دارند و علاوه بر راحتی، حس آرامش خوبی را به ما منتقل می‌کنند. طی سال‌های اخیر برخی از انواع لباس‌های خانگی کاربرد بیشتری پیدا کرده‌اند. این موضوع به پارچه‌ای بستگی دارد که به وسیلۀ آن لباس خانگی دوخته شده است. در این مطلب از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس قصد داریم برخی پارچه‌های مناسب برای دوخت لباس خانگی را بیان کنیم.

پارچه‌های مناسب برای دوخت لباس خانگی

اگر یکی از افرادی هستید که معمولاً برای دوخت لباس‌های خود از جمله لباس‌های خانگی به دنبال یک پارچه مناسب هستید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

پارچه لباس خانگی

1. پارچه پنبه‌ای

پارچه‌های پنبه‌ای در اکثر مواقع تماماً از الیاف طبیعی تولید می‌شوند. همین موضوع سبب می‌شود پارچه‌های پنبه‌ای جنس بسیار نرم و لطیفی داشته باشند و بیشتر از سایر لباس‌های خانگی مورد استقبال قرار بگیرند. تنوع پارچه‌های پنبه‌ای موجود در بازار آنقدر زیاد است که شاید شما نتوانید یکپارچه خاص را منحصراً انتخاب کنید. به عنوان مثال پارچه‌های پنبه‌ای ممکن است با دسته‌های مختلفی از الیاف مصنوعی ساخته شوند و تنوع و جنس متفاوتی پیدا کنند.

گاهی برای شما سخت است حتی پارچه پنبه‌ای که تماماً از الیاف طبیعی ساخته شده است را با لمس کردن یا مشاهده تشخیص دهید. یکی از ویژگی‌های پارچه‌های پنبه‌ای این است که بسیار خنک هستند و می‌توانند رطوبت را به خود جذب کنند. این پارچه‌ها به خصوص در فصل تابستان بسیار برای شما مناسب هستند و می‌توانند باعث انتقال هوا شوند یا گرمای کمتری را به شما منتقل کنند. پارچه‌های پنبه‌ای جنس نازکی دارند. در برخی موارد ممکن است از پارچه‌های پنبه‌ای ضخیم برای دوخت لباس‌های زمستانی نیز استفاده شود.

پارچه لباس خانگی

2.پارچه کرپ

پارچه‌های کرپ در صورتی که به صورت تریکو بافته شوند، می‌توانند برای دوخت لباس‌های خانگی مورد استفاده قرار گیرند. این پارچه‌ها ضخامت بیشتری نسبت به پارچه‌های نخی دارند و ممکن است محبوب همۀ افراد نباشند. با این حال استحکام این پارچه‌ها بسیار بالاست. به دلیل طول عمر بالا می‌توانید حتی پس از شستشوی زیاد نیز از این پارچه‌ها استفاده کنید. پارچه‌های کرپ تریکو می‌توانند با دیگر پارچه‌ها هنگام دوخت ترکیب شوند و طرح‌ها و شکل‌های مختلفی پیدا کنند. در بازار دسته بندی‌های مختلفی از پارچه‌های کرپ با قیمت‌ها و رنگ‌های متفاوت وجود دارد و می‌تواند گزینۀ مناسبی برای دوخت لباس‌های خانگی باشد. علاوه بر این، از پارچه‌های دیگری مثل کتان، مخمل، ابریشم، گیپور و تریکو نیز برای دوخت لباس‌های خانگی استفاده می‌شود.

پارچه مناسب دوخت لباس خانگی

ویژگی‌ های لباس خانگی

تفاوتی ندارد شما از چه نوع پارچه‌ای برای دوخت لباس‌های خانگی استفاده می‌کنید، در هر صورت لباس شما باید به گونه‌ای باشد که هنگام استفاده از آن کاملاً راحت باشید. در فصل زمستان از لباس‌های ضخیم برای دوخت لباس‌های خانگی استفاده می‌شود. در فصل‌های گرم نیز لباس‌های خنک و نازک مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین ویژگی لباس خانگی صرفاً بر اساس ضخامت آنها سنجیده نمی‌شود. پارچه‌هایی با جنس نرم و سبک می‌توانند برای استفاده‌های خانگی مورد استفاده قرار بگیرند.

گاهی از مخمل نیز برای دوخت لباس خانگی استفاده می‌شود. زیرا پارچه مخمل علاوه بر ظاهر جذاب، جنس بسیار نرمی دارد. علاوه بر این، جنس پارچه باید به گونه‌ای باشد که بعد از چند بار شستشو به راحتی آب نرود. زیرا لباس‌های خانگی به دفعات زیادی مورد استفاده و شستشو قرار می‌گیرند. لباس‌هایی که خیلی زود چروک می‌شوند و نیاز به اتو کشی مجدد دارند، همچنین لباس‌هایی که به راحتی به وسیله شستشوی زیاد آسیب می‌بینند، برای مصرف خانگی مناسب نیستند.

سخن پایانی

در این مطلب از شرکت تولیدی صنعتی ریحان تکس دربارۀ پارچه‌ های مناسب دوخت لباس خانگی صحبت کردیم. همان طور که گفته شد، تعداد زیادی از پارچه‌ها برای دوخت این لباس‌ها وجود دارند. اما در این میان پارچه‌های پنبه‌ای کاربرد بیشتری دارند و در فصول سرد نیز گاهی اوقات از این پارچه‌ها برای دوخت لباس‌های خانگی استفاده می‌شود. زیرا پارچه‌های پنبه‌ای بسیار نرم و سبک هستند. علاوه بر این، قیمت بسیار مناسبی نیز در بازار دارند. مجموعه پارچه ریحان تکس یکی از مراکز بزرگ ارائه دهنده محصولات و پارچه‌های مناسب برای دوخت لباس‌های خانگی است که با قیمت کاملاً به مناسبی این پارچه‌ها را عرضه می‌کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *